Mis on AA? - Sagedasemad küsimused

Sagedasemad küsimused

Kas ma olen alkohoolik?

Kui jood ikka ja jälle rohkem, kui olid mõelnud või tahtnud, kui satud raskustesse või tekivad mäluaugud, võid olla alkohoolik. Sina ise saad otsustada, kas sa oled alkohoolik või mitte.

Mida teha, kui olen oma joomise pärast mures?

Otsi abi. AA võib aidata.

Mis on AA?

  • Oleme selliste meeste ja naiste sõpruskond, kes on kaotanud võime joomisega piiri pidada ja selle tagajärjel jõudnud mitmesugustesse raskustesse.
  • Nüüd on enamus meist edukalt arendanud uut eluviisi - elu ilma alkoholita.
  • Selles töös oleme mõistnud, et vajame AA kaudu teiste alkohoolikute abi ja tuge.

Kui lähen AA-rühma, siis kas see mind millekski ka kohustab?  

Ei. AA-s pole liikmekaarte ega osalejate nimekirja. Sa ei pea endast midagi rääkima. Keegi ei pahanda, kui sa ei taha uuesti tulla.

Mis juhtub, kui kohtan AA-s tuttavaid inimesi?

  • Nad on seal samal põhjusel, mis sinagi.
  • Nad ei räägi sinust väljaspool.
  • AA-s võid olla nii tundmatu kui sa soovid
  • See on üks põhjus, miks kutsume endid Anonüümseteks Alkohoolikuteks. 

Mis AA-rühma koosolekul toimub?

AA-rühma koosolekud võivad olla erinevad, kuid kõigil neil kohtud alkohoolikutega, kes räägivad, mida joomine nende elu ja isiksusega korda saatis, mis abinõusid nad vajasid ja kuidas nad nüüd elavad.

Kuidas see võib mind mu joomaprobleemides võib aidata?

Alkohoolikutena teame, mis tähendab olla alkoholi ori, olla võimetu pidada lubadust lõpetada joomine. Me pole elukutselised. Meie ainus eeltingimus aitamaks teisi alkoholismist paraneda on see, et oleme ise lõpetanud joomise. Kui probleemne jooja tuleb AA-se, kogeb ta paranemise võimalikkust, nähes inimesi, kes on AA-s leidnud lahenduse.

Miks AA-liikmed käivad ka paranemise järel jätkuvalt rühmades?
 

AA-s usume, et alkoholismi ei saa ravida mingi tähtajalise ravikuuriga. Me ei suuda enam kunagi tagasi pöörduda normaalse joomise juurde ja meie suutlikkus püsida alkoholist lahus sõltub füüsilise, vaimse ja hingelise tervise jätkumisest. Seda võime saavutada käies koosolekutel ja rakendades praktikas seal õpitut. Lisaks teame, et kainena püsida on kergem, kui aitame teisi alkohoolikuid.

Kuidas AA-ga liituda? 

Oled AA liige, kui sa ise nii ütled. Ainus tingimus AA liikmeks olemisel on soov lõpetada joomine.

Kui palju AA liikmeks olek maksab?

AA liikmelisusele pole tingimusi ega liikmemaksu. AA - rühm toimib vabatahtlikel annetustel. Sellega makstakse rühma kulud: üür, kohv jne. Iga liige võib annetusel osaleda ta enda määratud summaga või sellest mitte osa võtta.

Kas AA on usuline liikumine?

Ei. AA pole liitunud ühegi usutunnistusega.

Seal räägitakse siiski palju Jumalast, kas pole nii?

Enamus AA liikmetest usuvad olevat leidnud lahenduse oma joomaprobleemidele mitte tahtejõu, vaid meist suurema jõu abil. Igaüks määratleb selle jõu ta enda soovitud moel. Mõned nimetavad seda Jumalaks, teiste meelest on see AA rühm. On neidki, kes keelduvad üldse millessegi uskumast. AA-s on ruumi kõikidel lähenemisviisidel.

Kas võin oma pere AA koosolekule tuua?

Pereliikmed ja lähedased sõbrad on teretulnud lahtistel koosolekutel. Kinnistele koosolekutele oodatakse vaid alkohoolikuid.

AA avatud koosolekud ja infotunnid on koosolekud, millest igaüks võib osa võtta, on ta siis alkohoolik või mitte. Ainus, milleks teda kohustatakse, on see et ta väljaspool koosolekut ei avalikustataks AA-liikmete nimesid.

 

Milliseid juhtnööre annate uustulnukaile?

Meie kogemuste järgi paranevad AA-s inimesed, kes

a) hoiduvad esimesest pitsist

b) käivad regulaarselt koosolekutel

c) otsivad  AA-st endale tugiisiku, kes on aastaid püsivalt kaine olnud

d) üritavad AA paranemisprogrammi praktikasse viia.

Alkoholism on pidevalt halvenev haigus. Võta seda tõsiselt, eriti juhul, kui tunned end olevat haiguse algstaadiumis. Alkoholism tapab inimesi. Kui oled alkohoolik ja jätkad joomist, läheb füüsiline ja vaimne tervis aina halvemaks.