Alkoholiprobleem - Kas AA sobib kõigile?

Kas AA sobib kõigile?

"Aga ma olen liiga noor, et olla alkohoolik!"

See on näide, mida enamik meist ütles endale kui hakkasime kahtlustama, et meie joomises võib olla midagi valesti. Me arvasime, et parimal juhul alkoholism oli lihtsalt halb harjumus. Halvimal juhul oli see märk nõrgast iseloomust. Mõlemal juhul ühendasime joomise keskealiste või vanemate inimestega. Me unustasime ühe lihtsa tõsiasja: Alkoholism on haigus. Nagu enamik teisi haigusi: südamehaigus, tuberkuloos, vähk - see võib esineda inimestel igas vanuses.

Alkoholism kujuneb inimestel erinevalt. Paljud meist (näeme seda nüüd) on alkohoolikud alates hetkest, mil võtsime esimest joogi. Ei joogi maitse, ei linnased, ei teraviljad või viinamarjad, isegi mitte filtreeritud vesi ei tekita probleemi. Ei, see on alkoholism, mis põhjustab meile raskusi. Ükskõik kui palju või kui vähe me joome. Kõige olulisem küsimus on: Mis on me joomise põhjused? Miks see mõjutab meie elu? Mälu kaotus juba ei ole normaalne. Seda peetakse üldiselt alkoholismi sümptomiks. Ettevõtmine kontrollida oma joomist on iseenesest ohu märk. Me püüame seda juhtida, sest terve meie olemus sosistab: "Hoidu ohust!"

Alkoholism on progresseeruv haigus. Niikaua kui alkohoolik jätkab joomist, haigus süveneb. Alkoholismil puudub ravimeetod. Alustades joomist, ei saa me kunagi kindlad olla, mis edasi juhtub. Meid ei saa parandada, kuid me võime toibuda. Kui me otsustame, et me oleme põhjas piisavalt, saame peatada haiguse, õppides kuidas lõpetada joomine. AA õpetab, kuidas saame joomise peatada. Üsna vähesed meist teavad täpselt, kes või mis on meie alkoholismis süüdi. Kuid me teame täpselt, kes on kohustatud tegema midagi. Kui me ei taha enam juua, ei saa seda mitte keegi teine teha meie eest. See ülesanne kuulub meile. Sel juhul saame võtta vastutuse nii nagu seadus mis ütleb, et oleme täisealised.

AA-s me ei vannu joomist lõpetada igaveseks. Me ei luba olla joomata kuus kuud. Me ei tee pühaliku tõotust aastaks. Saame vaid olla joomata päev korraga. Täna. Nüüd.
Just see aeg on meie endi eriline aeg. Noorust ei ole vaja otsida pudelist. Meie noorus on tõelisus..Me tahame nautida seda vabadust.

AA-s, leiame rohkem reaalset vabadust kui see, mida olime enne teadnud. Olime murdnud välja pimedast vanglast, kus olime aheldanud oma teadmised. Nüüd oleme vabad otsustamaks, kes me oleme, kelleks tahame saada, millised me pidanuks olema.

Noored - Küsimused noortele

Alkoholism on raske ja keeruline sõna

Alkoholism on haigus,millesse võib haigestuda igaüks. Keegi ei ole liiga noor või liiga vana, et tal võiks olla probleeme alkoholi joomisel. Noored, vanad, vaesed - olenemata haridustasemest või sotsiaalsest staatusest. See on lihtsalt üks ja sama, kui kaua või mida olete joonud. Ainult see tähendab, kuidas joomine mõjutab sind.

Me oleme valmistanud ette kaksteist küsimust, mis aitavad teil otsustada, kas teil on joomisprobleem.

Kas AA on sinu jaoks ?
Kus kulgeb piir regulaarse joomise ja alkoholismi vahel?

12 lihtsat küsimust, mida võid kasutada joomistavasid hinnates:
1. Kas sa jood sest sul on probleeme?
2. Kas sa jood, kui sa sa vihastad sõprade või vanemate peale?
3. Kas jood tihti üksi?
4. Kas su enesehinnang on väärastunud? Kas sa ei tule oma tööga toime?
5. Kas sa üritad mõnikord joomist maha jätta ja ei suuda?
6. Kas oled joonud hommikul enne kooli või tööle minekut?
7. Kas sa jood nagu sul oleks kõva janu?
8. Kas olete kunagi juues kaotanud oma mälu?
9. Kas väldid rääkimast kogu tõde oma joomise kohta?
10. Kas sul on tekkinud probleeme joomise tõttu?
11. Kas sa jääd tihti purju, isegi kui sa mõtlesid võtta natuke?
12. Kas sa tunned, et oled suur ja tugev kui sa kannatad palju juua?

Kui te vastate jaatavalt ainult ühele neist küsimustest, siis tuleb tõsiselt mõelda, mida alkohol on põhjustamas sulle.
Kui vajad abi või soovite lihtsalt rääkida kellegagi oma joomisest, helista AA infotelefonile.